MB EDukacja

Zajęcia dla dzieci objętych programem edukacji domowej

Każdy potrzebuje czegoś innego, każdy wybierze coś dla siebie.

Edukacja domowa to świadomy i odpowiedzialny wybór. Nasza oferta doskonale uzupełnia edukacyjne potrzeby dzieci. Jest czas, którego nie wolno przegapić. To czas kiedy dzieci zadają pytania i mają silną potrzebę poszukiwania odpowiedzi, często w grupie, a nie tylko indywidualnie.

Proponowane przez MB EDukacja bloki edukacyjne zawierają m.in.:

  • MathRiders – matematyka dla dzieci i młodzieży,
  • eMBi Robik – robotyka z programowaniem,
  • eXperyment STEM – program naukowo – badawczy oparty o metodologię STEM,
  • Filozofię dziecięcą,
  • Polak na wesoło,
  • warsztaty na których dziecko zdobędzie umiejętność samodzielnego uczenia się, pozna elementy kaligrafii artystycznej, technik pamięciowych, autoprezentacji czy rozpoznawania emocji i panowania nad nimi,
  • i inne…

Praca odbywa się w małych grupach umożliwiających odpowiednie do potrzeb interakcje. Zajęcia są pomyślane tak, by uczestnicy, spędzając czas w przyjemny sposób przeszli od wyzwań łatwych do trudnych.

Dodatkowo zapewniamy całoroczną opiekę socjologiczną oraz zajęcia indywidualne, szczególnie dla dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach.

Zajęcia odbywają się na ul. Jagiellońskiej 2, Gdańsk-Przymorze (w pobliżu sklepów, galerii handlowej, parku i plaży), raz w tygodniu w godzinach 10:00-15:00. W tym czasie zapewniamy opiekę nad dzieckiem.

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

klasy 0,1,2

Blok Humanistyczny

Blok Techniczny

klasy 3,4

klasy 5,6

Godziny zajęć ED: 10:00 – 15:00

Filozofia dziecięca

Angielski praktyczny

Filozofia dziecięca

Filozofia dziecięca

Filozofia dziecięca

Mathriders

Polski na wesoło

eXperyment STEM

Mathriders

Mathriders

Edu-mix/100wena

Filozofia dziecięca

 100wena/Edu-mix

Edu-mix/100wena

Edu-mix/100wena

Edu-gry
„Wygraj siebie”

Edu-gry/Edu-mix

Matematyka też po angielsku

Edu-gry
„Wygraj siebie”

Edu-gry
„Wygraj siebie”

 eMBi Robik

 100wena

 eMBi Robik

 eMBi Robik

 eMBi Robik

 

eXperyment STEM Program naukowo – badawczy oparty o metodologię STEM
Wszystkie dziedziny nauk akademickich typu: matematyka, technika, inżynieria, chemia, biologia, geografia i inne, są obecnie bardzo obszerne, a dodatkowo zazębiają się w interpretacji zjawisk, badań i eksperymentów. Te zajęcia, to aktywności korelujące różne obszary nauki. Podczas, gdy dotychczasowe, „tradycyjne” standardy nakazywały „coś” wiedzieć, standardy STEM, zwane oczekiwaniami wydajności, zachęcają, a nawet wymagają, aby być w stanie aktywnie zademonstrować wiedzę.

MathRiders Matematyka dla dzieci i młodzieży
Królowa Nauk wielokrotnie spędzała sen z powiek niejednego ucznia. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz dorastającej młodzieży, centra edukacyjne MathRiders oferują wysoce skuteczną metodykę nauczania. Dzięki zróżnicowanym poziomom nauczania oraz przyjaznej atmosferze nauka jeszcze nigdy nie była tak prosta i przyjemna.
Wybierając zajęcia z matematyki oparte na autorskim programie MathRiders masz pewność, iż otrzymujesz najwyższej jakości usługi edukacyjne, wspomagasz rozwój matematycznej pasji i dajesz szansę na osiągnięcia w tej dziedzinie. Nasi doświadczeni nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe dzięki licznym szkoleniom, co zapewnia podopiecznym naukę na nieustannie wysokim poziomie.

eMBi Robik Robotyka z programowaniem
Współczesne pokolenie często nie potrafi rozmawiać z drugim człowiekiem. Ktoś nawet, kiedyś żartem powiedział: że … „gdyby ludzie prowadzili samochody tak fatalnie, jak rozmawiają przez telefon, to ludzkość już dawno wyginęłaby”. Kodowanie natomiast, jakimś cudem, obecne pokolenie ma niejako „we krwi”. Nie unikniemy technicyzacji świata i życia, zatem raczej dobrze jest być z nią obeznanym, na poziomie nie tylko wystarczającym. Zajęcia z robotyki, to nie tylko poznanie sposobów budowy, korzystania ze schematów, kodowania i konstruowania urządzeń, ale również możliwość poznania zagadnień z zakresu nauk fizycznych i technicznych.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o zestawy edukacyjne LEGO Education, LEGO WeDo i LEGO Mindstorm W trakcie zajęć dzieci przeprowadzają różnego rodzaju eksperymenty z zakresu mechaniki, robotyki, fizyki i informatyki. Poznają również zasady działania licznych mechanizmów, m.in.: skrzyni biegów, wiatraków i robotów. Mali odkrywcy nauczą się tworzenia innowacyjnych rozwiązań i odważnego wcielania własnych projektów w życie.

Matematyka też po angielsku
Dyscyplina naukowa, niezbędna i użyteczna, w każdej dziedzinie życia. Jeśli tego nie wiecie, to zapewne się zdziwicie, ale … wszyscy jesteśmy matematykami, tylko, że niektórzy być może zostali zniechęceni już na wczesnym etapie jej poznawania. Zadania typu zagadki, a nawet klasa zadań olimpijskich. Dodatkowo: czy język matematyki jest uniwersalny? Oczywiście, TAK. Ponadto matematyka może być poznawana na różne sposoby.

Filozofia dziecięca
Dzieci uwielbiają zadawać pytania. To specyfika pewnego wieku, którego nie można przegapić. Dodatkowo na filozofii dzieci nie tylko poznają fakty oraz to, że kiedyś, inni ludzie też zadawali pytania i nadal je zadają. Uczą się umiejętnego krytycyzmu, bądź obrony swojego stanowiska. Dzieci poznają swoje myśli wypowiedziane na głos i uczą się je formułować. Zaczynają się zastanawiać i być kreatywnymi. Was rodziców „uwalniają” od bycia w ciągłej gotowości na tę dziecięcą dociekliwość, a my na zajęciach dobrze się bawimy „ruszając głową”.

Polak na wesoło
Chciałbyś widzieć swoje dziecko: czytające samodzielnie ze zrozumieniem książki lub inne materiały pisane, budujące składne wypowiedzi, wyrażające w klarowny sposób swoje myśli, używające właściwych słów w mowie i w piśmie, opowiadające historie prawdziwe, zasłyszane a także wymyślone, recytujące lub tworzące wiersze, rymowanki i piosenki, znające zasady ortografii i kaligrafii, to … na zajęciach „Polak na wesoło” ma szansę się tego nauczyć, a przynajmniej „posmakować”. Zatem … jednym zdaniem i bezdyskusyjnie umożliw mu proszę rozpocząć tę przygodę poznawania bogactwa języka, którym mu przyszło się posługiwać.

Edu-gry „Wygraj siebie”
Każde dziecko potrzebuje zdrowej rywalizacji, a szczególnie chłopcy. Najlepszy jest sport na otwartym terenie, a pod dachem, między innymi gry planszowe, ale nie tylko.
Ponadto: „Dlaczego dziecko, któremu opłaca się być posłusznym wobec rodziców, a wobec rówieśników niekoniecznie, jest bardziej szczęśliwe?” Środowisko rówieśnicze jest ważne niemal na każdym etapie życia. Człowiek zadowolony, to człowiek potrafiący nawiązać prawidłowe relacje z innymi, ze zdolnością wyrażenia siebie, swoich emocji i zaspokojenia własnych potrzeb, przy właściwym zrozumieniu drugiej, jakże odrębnej osoby, która nie zawsze ma nasze dobro na uwadze. W „luźny” sposób prowadzone zajęcia, za pomocą gier i zabaw, pomogą dziecku poznać różne techniki radzenia sobie w sytuacjach: powodzenia i niepowodzenia, przewidywalnych i zaskakujących, znanych i nieznanych, oficjalnych i spontanicznych, bądź improwizowanych „na gorąco”. Jest to forma wesołych, dziecięcych warsztatów, dla dzieci o różnych postawach: nieśmiałych i dominujących, zdecydowanych i niezdecydowanych, posłusznych i krnąbrnych. Inteligencja społeczna i emocjonalna, jak się okazuje, jest dużo ważniejsza niż inteligencja poznawcza. Bez tych pierwszych sukces „sprzedania” swoich „twardych” umiejętności, często nie jest możliwy.

Edu-mix
Zajęcia te łączą różne aktywności: poznawczą, mnemotechniki, socjotechniki, robotykę, kaligrafię artystyczną, kreatywność, elementy rysunku, twórczość manualną, elementy artystyczne w formie gier, zabaw, twórczości własnej, zabaw różnymi językami świata, zarówno technicznymi, jak i werbalnymi, autoprezentację, panowanie nad emocjami i wyrażanie ich w stosowny sposób, nabywanie umiejętności samodzielnego uczenia się.

100wena to zajęcia z kreatywności na 100 procent.
Jeśli myślisz, że kreatywność jest zastrzeżona tylko dla „artystów”, to głęboko się mylisz. Kreatywność i elastyczność jest potrzebna w każdej profesji, i wielu sytuacjach życiowych. Nauczymy się rozmawiać się z drugim człowiekiem, na przykład przez telefon, wyobrazimy sobie podróż na Marsa i za pomocą poznania wielu aktywności kreatywnych, twoje dziecko ma szansę wyrosnąć na dynamicznego prawnika, zadowoloną gospodynię domową twórczo serwującą wymyślone danie na obiad, zaradnego przedsiębiorcę, innowacyjnego wynalazcę, bądź błyskotliwego i „płodnego” artystę. Kreatywność można rozwijać lub tłumić. Pozwól swojemu dziecku doświadczyć własnych pomysłów, aby zachód słońca miał kolor wymarzony w snach. Te zajęcia, to kształtowanie twórczej osobowości Twojego dziecka.

 

Więcej informacji pod nr telefonu:

790 320 139

www.mbedukacja.pl